Logo Mult

OGŁOSZENIA GRAFICZNE

Ogłoszenia tradycyjne nie tracą na popularności

Tradycyjne ogłoszenia w formie papierowej mimo rozwoju internetu i portali ogłoszeniowych nie tracą na swojej popularności. Jednak wiele z nich jest skomponowanych nieumiejętnie, a nawet zdarzają się i takie pisane odręcznie. Ogłoszenia nieprzygotowane graficznie lub robione z szablonu po najmniejszej linii oporu nie zwracają na siebie uwagi, a czasem przynoszą efekt odwroty od zamierzonego, zniechęcając potencjalnych odbiorców do zapoznania się z treścią.

Ogłoszenia "na słup" z odrywanymi karteczkami na których znajdują się dane kontaktowe ogłaszającego, to bardzo popularny obecnie rodzaj ogłoszeń, pozwalających dotrzeć z ofertą od ludzi, którzy rzadziej korzystają z nowoczesnych form komunikacji. Dobrze zaprojektowane ogłoszenie pozwala przyciągnąć uwagę przechodniów i tym samym pozyskać nowych klientów. Zaletą tej formy ogłaszania się, jest niski koszt związany z projektem i wydrukiem ogłoszeń. Należy jednak pamiętać, aby rozwieszać tego typu ogłoszenia w miejscach do tego przeznaczonych, bo niestosowanie się może skutkować karą grzywny.

Banki zdjęć i grafik

Na potrzeby niektórych projektów wykorzystuję darmowe banki zdjęć, które pozwalają używać zdjęcia do celów komercyjnych. Baza takich zdjęć jest ograniczona, co powoduje że nie zawsze uda mi się dobrać odpowiednią grafikę. W takich przypadkach proponuję moim Klientom wykup zdjęcia z płatnych banków jak np. Depositphotos, Shutterstock itp.

Zaprojektuję profesjonalnie wyglądające ogłoszenie

Usługa skierowana jest zarówno do osób prywatnych i prowadzących działalność gospodarczą. Projektuję dwa rodzaje ogłoszeń do wyboru: standardowe, tworzone w edytorze tekstu oraz graficzne (z tłem) tworzone przede wszystkim w programie graficznym. Pracuję w programach LibreOffice i Gimp. W ramach usługi oferuję też zaprojektowanie nieskomplikowanych grafik lub ikonek, które można umieścić w ogłoszeniu. Umożliwiam podgląd online gotowego projektu, abyś mógł zapoznać się, jak będzie wyglądało twoje ogłoszenie i zgłosić ewentualne uwagi. Gotowe projekty wysyłam w formacie ODT (do późniejszej edycji) oraz PDF (gotowe do wydruku). Czas realizacji wynosi do 48 godzin.

Tekst w ogłoszeniach jest układany w takiej odległości od krawędzi, aby zapobiec jego ucięciu. Dlatego standardowo wszystkie projekty tworzone są bez stosowania spadów drukarskich. Na życzenie Klienta stosuję standardowe spady o wielkości 2 lub 3 mm z każdej strony. Taką sugestię proszę składać przed przystąpieniem do realizacji projektu. Poza tym wszystkie projekty tworzone są w modelu kolorów RGB. Jednak na potrzeby druku wielkoformatowego mogę przekonwertować do modelu CMYK z zastosowaniem standardowych profili kolorów ICC (dotyczy formatów JPG, JPEG, PNG, TIF, TIFF, PSD). Dokuemnty PDF konwertuję wyłącznie przy pomocy usług dostępnych online. Jeśli Klient samodzielnie nie dokona wyboru profilu kolorów zgodnie z którym projekt ma być przekonwertowany, wtedy konwertuję przy pomocy jednego z profili ISO 12647, jako że są najczęściej wykorzystywanymi technologiami w druku wielkoformatowym.

Przed złożeniem zamówienia zachęcam do zapoznania się z przykładowymi projektami ogłoszeń. Przy zamówieniu ogłoszenia klasycznego możliwe jest zaprojektowanie na podstawie dostępnego szablonu. Natomiast ogłoszenia graficzne zazwyczaj projektowane są od początku. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

Cena za wykonanie ogłoszenia graficznego

Cena zaprojektowania ogłoszenia graficznego takiego jak ogłoszenie zrywka czy plakat ogłoszeniowy zależy od wybranego szablonu, spośród dostępnych w galerii oraz indywidualnych preferencji Zamawiającego. Ostateczna cena za stworzenie profesjonalnego ogłoszenia graficznego będzie mieścić się w przedziale między 100% a 150% ceny minimalnej podanej dla wybranego szablonu, czyli zamawiając projekt oparty na szablonie, którego cena minimalna wynosi 100 zł, Klient nie zapłaci więcej niż 150 zł.

Wysokość wymaganej zaliczki

W celu zrealizowania usługi wymagane jest wcześniejsze wpłacenie zaliczki o wysokości uzależnionej od wybranego typu szablonu. Poniżej przedstawiona została wysokość wymaganej zaliczki dla poszczególnych szablonów:

 • OGŁOSZENIA ZRYWKI:
 • Szablony Textual: cena od 100 zł, wymagana zaliczka 20 zł.
 • Szablony Graphic: cena od 120 zł, wymagana zaliczka 30 zł.
 • Szablony Half2Half: cena od 140 zł, wymagana zaliczka 40 zł.
 • Szablony Realistic: cena od 160 zł, wymagana zaliczka 40 zł.
 • PLAKATY OGŁOSZENIOWE:
 • Szablony Graphic: od 100 zł, wymagana zaliczka 30 zł.

Wymagana zaliczka jest bezzwrotna, w momencie rezygnacji z usługi przez Zamawiającego po rozpoczęciu jej realizacji. Zaliczka jest odliczana od całości kwoty do zapłaty w momencie dokonywania płatności. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

O usłudze:

 • Projektuję ogłoszenia o niepowtarzalnej szacie graficznej.
 • Na życzenie dokonuję korekty tekstu pod kątem gramatycznym.
 • Tekst w ogłoszeniu jest zwięzły i przejrzysty dla odbiorcy.
 • Umożliwiam podgląd online projektu przed dokanienim płatności.
 • Gotowe projekty wysyłam w formacie ODT (do edycji) i PDF (do wydruku).
 • Gwarantuję naniesienie ewentualnych poprawek po dokonaniu płatności.
 • Czas realizacji do 48 godzin od momentu otrzymania wszystkich materiałów.